01 Adana Sponsoru

01 Adana Resmi Sponsoru

Fi'den sonra internette yayınlanan diziler hızla yayılmaya başlandı. Bunlardan biri de çok ilgi gören Sıfır Bir Adana dizisi. Önce Youtube'da yayınlanmaya başlayan daha sonra blutv'ye geçen Sıfır Bir Adana dizisine gelin yakından bakalım.

RTÜK nedeniyle artık birçok dizi internetten yayınlanmaya başlandı. Adana'nın getto mahallesinde geçen dizinin oyuncuları ve konusu merak ediliyor. Sizler için şu günlerde yoğun bir şekilde merak edilen Sıfır Bir Adana dizisini derledik. Sıfır Bir Adana dizisinin konusuna baktığımız zaman 3 çocukluk arkadaşının yaşadıklarını görüyoruz. Youtube'da yayınlandıktan sonra ilgiyle takip edilen diziyi görünen o ki ilerleyen günlerde daha fazla konuşacağız. 

SIFIR BİR ADANA DİZİSİ OYUNCULARI  Sıfır Bir Adana dizisinde tanıdık kimse yok. Zaten dizinin gerçekçiliğinin altını çizen yanı da bu. 20’li yaşlarındaki üç çocukluk arkadaşı Savaş (Savaş Satış), Cio (Cihangir Ceyhan) ve Özgür’ün (Özgür Meriç) dostlukları üzerinden çete savaşları anlatılıyor. Sarsılmaz, Anafor, Cabbar hemen öne çıkan karakterleri. Ekibin hepsi 20’lerin sonunda, 30’ların başında. Bir kısmı doğma büyüme Adanalı, bazıları sonradan gelmiş; hepsi Hürriyet Mahallesi’nde buluşmuş. Yönetmen Kadri Beran Taşkın, Anadolu Üniversitesi Sinema TV mezunu, İstanbul’da çalıştıktan sonra Adana’ya dönmüş. Oyunculardan Cihangir Ceyhan da öyle.

Sıfır Bir dizisi 2016 yazında yayın hayatına başladı.

Dizi Adana'nın en tehlikeli bölgelerinde geçiyor.

Göç ve işsizliğin sonucu olarak suç Sıfır Bir'in merkezinde yer alıyor.

Suçun doğal bir durum olarak karşılandığı bu topraklarda Hürriyet Mahallesi gençleri birer kahramana dönüşüyor.

Dizi o kadar gerçekçi şekilde çekiliyor ki, setine polis baskını bile gerçekleştirildi.

Dizinin ilk sezonunda varlıklarını ispat eden Hürriyet Mahallesi gençleri ikinci sezonda tüm Adana'da söz sahibi oluyor.

Toplamda ilk iki sezonda 10 bölüm ile Sıfır Bir, inanılmaz bir başarıya ulaştı.

Bu teklifler arasından en makulünü kabul eden Sıfır Bir, hedeflerini bir adım öteye taşımış durumda.

Aşırı gerçekçiliği ile milyonları kendine bağlayan Sıfır Bir dizisini nasıl yorumlamalıyız?

Eğer sinema bir sanat ise, Sıfır Bir bunu mükemmel bir şekilde ekrana yansıtıyor. Aşırı gerçekçi oyunculuklar, imkanlar dahilinde elde edilmiş yüksek görsel kalite, hikayenin kusursuz aktarılması, mekanların inanılmaz derecede iyi kullanılması ve daha fazlası bu dizide. 

 

Youwatch 01 Adana resmi sponsorudur.