ÇOCUKLAR İÇİN KOL SAATİ SEÇİMİ

Ebeveynler, çocukları için ilk kol saati seçiminde doğru modeli bulmakta zorlanabiliyor. 14 yaş altı çocuklarınız için ilk saat seçiminde önceliğiniz onların hayal dünyası olmalıdır.

EBEVEYNLERE REHBER : ÇOCUK KOL SAATİ SEÇİMİ

Ebeveynler, çocukları için ilk kol saati seçiminde doğru modeli bulmakta zorlanabiliyor. 14 yaş altı çocuklarınız için ilk saat seçiminde önceliğiniz onların hayal dünyası olmalıdır. Bu yaş aralığında hayal gücü çok daha yüksek oluyor ve daha da önemlisi bu dönem çocukların hayal gücünün gelişme kaydettiği en önemli dönem olarak biliniyor.

 

Bu bağlamda ona katkı sağlayacak çocuk kol saati seçimi ile birlikte mutluluğunu katlayabilirsiniz. Çocuğunuzun hayal dünyasını zenginleştirecek rengarenk You Watch’ un Mia, Jelibon ve Kido çocuk saat modellerini inceleyebilirsiniz.

Çocuk kol saati seçimlerinizde dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan bir diğeri ise kesinlikle dayanıklılık ve uzun ömürlülüktür. Çocuklarımız bu yaş aralığında ne yazık ki herhangi bir ürünü tam olarak benimseme taraftarı olmayıp sahip oldukları saatleri de çok kolay kırabilmektedir. Bu sebeple Mia hazırladığı çocuk saat modellerinin dayanıklı ve uzun ömürlü olmasına özen göstermektedir.

Analog Saat Öncelikli Olmalıdır

Çocuk kol saati seçimlerinizde onun ilk saati olarak analog tercihi yapmanız çok daha doğru olacaktır. İlk etapta analoğu okumakta ve zamanı takip etmekte zorlanabilir ancak bunu yapmak zorundasınız çünkü ilk tercihiniz dijital olduğu takdirde analoğa geçiş çok daha sıkıntılı olacaktır. Analog saatlere alışan çocuklar dijital konusunda sıkıntı yaşamıyor ve bu bağlamda geçiş evresi de daha kolay oluyor. Saat eğitimi sonrası önemli bir detay daha var ve o da sayıların okunmasıdır.

Sayıların Okunaklı Olması Şart

Saat seçimlerinizi yaparken en azından ilk etapta daha büyük rakamları barındıran ve tasarımı ile de rakamların önüne geçmeyen bir modeli tercih edebilirsiniz. Saat eğitimi çok kolay olmayacaktır çünkü çocukların büyük bir kısmı rakamların farklı anlamlar taşımasını ilk etapta kabul edemiyor ya da buna bir anlam yükleyemedikleri için de öğrenmekte güçlük çekiyorlar. Saat eğitimi sonrası onarlın işlerini biraz olsun kolay hale getirmek adına daha büyük rakamların yer aldığı modelleri tercih etmek de doğru olacaktır.

Çocuk kol saati seçimi yaparken çocuklarınızın isteklerine göre seçimler yapmaya da özen gösterin ancak yukarıda bahsi geçen detayları da göz ardı etmeyin.  Birbirinden güzel çocuk saatlerine göz atmak isterseniz www.yw.com.tr online mağazası sizi bekliyor.