SAAT SEÇİMİ NASIL YAPILIR?

Saat seçimlerinde nelere dikkat etmeliyiz? 

Beğenerek  kullandığımız ve  çok severek  bulundurduğumuz aksesuarlar  arasında şüphesiz en çok özen gösterilen kol saatlerimizdir. Peki,  kol saati seçimi yaparken nelere dikkat etmemiz gerekmektedir? Sadece modern ve hoş görünmesi veya zamanı bize anlık olarak doğru bir şekilde aktarabilmesi sizce yeterli midir? Kol saati seçimi aslında  tahmin ettiğiniz kadar kolay bir iş değildir.  Aslında her hangi bir mağazadan gider saatinizi beğenir ve satın alırsınız buraya kadar bir sorun yok gibi… İşin aslı kol saatini kullandıktan sonra başlıyor. Kaliteli ve dayanıklı bir saat çelik kasaya sahip olup herhangi bir alerjiye sebebiyet vermez. Fakat saatiniz altın kaplamadan bile yapılmış olsa, kasasındaki bir aksaklık veya eksiklik yüzünden alerjiye sebebiyet verir ve o çok beğenerek aldığınız kol saati bir köşeye atılır ve tekrar kullanmak için yüzüne dahi bakmazsınız.

Aynı zamanda kol saatinin rakamlarını gösteren cam ekranında kullanılan malzemeler de iyi seçilmiş olması gerekmektedir. Kolayca buharlaşan, oksitlenmeye sebep olacak saat camı veya tenekeden yapılmış kol saati kenarları saatin çabucak bozulup bir köşeye atılmasına  sebep olacaktır. Çünkü bu tarz malzemeye sahip olan kol saatleri, dışarıdan kolaylıkla suyu saat mekanizmasına geçirecektir. Sonuçta sevdiğimiz bir saati günlük hayatımızda hep kolumuzda  taşımak isteriz, suyla işimiz olunca  her seferinde  saatimizi kolumuzdan çıkarıp takmak can sıkıcı bir durum haline gelecektir. 
Erkek saatlerine kadın saatleri bir adım önde diyebilir çünkü kadın saatleri motiflerindeki zengin süslemeleri, göz alıcı renkleri sayesinde künyeyi andıran şekilde de  tasarlanmaktadır. 

Gelişen teknoloji sayesinde kol saatleri de  nasibini almış durumda. Gelişmiş dijital kol saatleri bunun en güzel örneğidir. Aynı zamanda birbirinden güzel ve kaliteli kadın kol saati modelleri de  mevcut. Rakamların etrafını donatan parlak taş moifleri de oldukça şıklık katıyor.  Kadın kol saatleri, konusunda  en çok talep gösterilen ürün altın kaplamalı ve renkli kordonlu kol saatleridir. Değiştirilebilir kordonlu saatler sayesinde, saat değişimine gerek kalmadan kordon satın alarak, kol saatlerinizi elbise kombinlerinize uygun hale getirebilirsiniz. Elbise kombinlerinize en uygun renklerle kol saati kordonlarını sunan You Watch bu konuda en ideal tercihleriniz arasında olacaktır…