Saat Temizliği Bakımı nasıl yapılır?

Su direnci You! Watch, YW , saatler suya dayanıklıdır. Ancak, Sert bir vuruş ya da pil değişiklikleri gibi diğer etkinlikler farkında olmadan su-direnci kaybetmesine neden olabilir. Nedenle, düzenli olarak kontrol edilmesi tavsiye edilir. Pilin Deği

Saat Temizliği ve Bakımı nasıl yapılır?

You! Watch, YW Marka saatlerinizi Uzun süreli ve sorunsuz max verim ile kullanabilmeniz, sonucunda da Garanti koşullarından tam olarak yararlanabilmek için aşağıdaki bilgilendirmelerden den faydalanılmasını öneriyoruz. 

Su direnci: You! Watch, YW ,  saatler suya dayanıklıdır. Ancak, Sert bir vuruş ya da pil değişiklikleri gibi diğer etkinlikler  farkında olmadan su-direnci kaybetmesine neden olabilir. Nedenle, düzenli olarak kontrol edilmesi tavsiye edilir.

Pilin Değişikliği: Saatinizin pilini değiştirirken dikkatli olun. hareketi zarar ve su geçirmezlik bozulabilir bir riski vardır.:

Temizlik: (Deri ve hassas kayışlar hariç) tüm bilezik ve tüm parçaları  yumuşak nemli bir bezle yada  diş fırçası kullanarak düzenli olarak temizlemeniz önerilir

Denizde yıkanan: Her zaman sonradan ılık suyla Saatinizi durulayın. Deniz suyu özellikle deri, boya ve plastik kalitesini etkiler. Bu nedenle Havuz ve deniz suyunda kullanılmamasını öneriyoruz.

Manyetik alanlar: You! Watch, YW.,   saatin çalışmasını etkileyebilir güçlü manyetik alanlar ile hoparlör  vs Saatinizi koymaktan kaçının.

Şoklar: Sert bir vuruş saatinize farklı hasarlara neden olabilir. Bu nedenle, termal şoklara dahil şoklara her türlü, kaçının.

Sıcaklıklar: -10C veya aşırı sıcaklık değişiklikleri altında +40C  üzerinde aşırı sıcaklıklara kaçının.

Kimyasal ürünler: Solventler, deterjan, sivrisinek kovucu, parfümler, güneş kremleri veya diğer kozmetik ve kimyasal ürünler ile doğrudan temastan kaçının. Saatin kaplamasına, bilezik, saat kılıfı, cam ve diğer sentetik ve doğal parçalara zarar verebilir.