SİZ REPLİKA SAAT TAKACAK BİRİNE BENZEMİYORSUNUZ

 

Müşterim beğendiği saatleri denerken kendi saatini de servis masasına bıraktı ve “Nasıl buluyorsun benim saati?” diye sordu. Saati elime alıp inceledim. Çok iyi bir taklitti. (markası bende kalsın) Müşteri bir yandan beni takip ediyor adeta sınavdan geçiriyordu. Hemen tepki vermeyince,”Biliyorsun bunlar çok kıymetli markalar, çok sevdiğim bir arkadaşım yurtdışından özel olarak getirdi ” dedi.

İyi niyetle yaklaştık. Belki de taklit olduğunu bilmiyor diye düşündük ve saati hakkında fikir beyan etmeden mağazamızdan seçtiği saatler hakkında konuşmaya devam ettik. Fakat müşterimiz bu kez bizim saatlere bakıp: “Bunların taklit olup olmadığını nasıl anlayacağız?” diye sordu.”Siz bunu anlayamazsınız” dedim “Ama biz anlarız. Bu yüzden güvenilir yerlerden alışveriş edin ve karşınızdakini iyi gözlemleyin” dedim.

Müşteri sırıtarak saatini koluna taktı ve “Benim kolumdaki saati herkes hakiki sanıyor.” dedi. “Doğru siz taklit saat takacak bir kimseye benzemiyorsunuz.” dedim. Karşılıklı bakıştık. Sınavı başarı ile vermiştim. Müşteri ile vedalaştık !…

 

 

Kaynak: ustasaati/com