Telefonların saati ayarını değiştirme: Android & iPhone telefonun saat ayarları nasıl yapılır?

Zaman zaman birçok telefonun saat ayarları karışabiliyor. Doğru saat ayarını yapmak için hazırladığımız bu rehberden "telefonun saat ayarı nasıl değiştirilir?, saat ayarlama işlemleri nasıl yapılır?,

Zaman zaman birçok telefonun saat ayarları karışabiliyor. Doğru saat ayarını yapmak için hazırladığımız bu rehberden "telefonun saat ayarı nasıl değiştirilir?, saat ayarlama işlemleri nasıl yapılır?, saati nasıl değiştirebilirim?" gibi sorularla birlikte, şuan saatinin kaç olduğunu öğrebilir ve telefonlarınızın saat ayarlarını yapabilirsiniz.

Akıllı telefon kullanan birçok kişi, sadece telefonu yeni aldığında saat ayarı yapıyor. Onun haricinde saat ayarları ile ilgili uğraşmıyor. Bundan olsa gerek birçok insan telefonların saat ayarı menüsünü bulmakta zorluk çekiyor.

Bugün gerçekleşen kış saati uygulaması birçok telefonun ayarlarını değiştirdi. Telefonların saatleri otomatik olarak geriye alındı. Bu nedenle manuel olarak saat ayarlarına müdahale ederek saatleri tekrar ileri almak gerekiyor.

Bu rehberimizden çok hızlı bir şekilde saat ayarlarını yapmayı öğrenebilirsiniz.

Android telefonların saati nasıl değiştirilir?
Ayarlar>Tarih ve Saat bölümüne girin. Yeni ekranda yer alan "Otomatik tarih ve saat" ile "Otomatik saat dilimi" ayarlarını pasif konuma getirin. Hepsi bu.

iPhone telefonların saati nasıl değiştirilir?
Ayarlar>Genel>Tarih ve Saat> bölümüne girin. Ardından "Otomatik Ayarla" özelliğini devredışı bırakın.