Yağmur ve güneşin insana kattığı değer

Yağmurun yağması ile birlikte, yaşamımızı sürdürdüğümüz tabiat suya doyar.  Ardından güneş o güzel yüzünü gösterir ve her yer pırıl pırıl olur.  Hem güneş hem yağmur ikisi de hayat sunar bizlere, doğaya, tüm canlılara ve cansızlara tadına doyulmaz bir yaşam sunar.  Bu doğa mucizelerinden kim mahrum kalmak ister ki? Bu sebeple insanoğlu bu iki doğa harikasından  mutluluk ve keyif duyar. Hayatın sunmuş olduğu bu iki doğa harikasının bilincinde olarak yaşamımızı sevgiyle ve dostlukla  sürdürmeye devam ederiz. Yağmur ve güneş dünyanın vazgeçilmez iki hayat kaynağı olduğu gerçeği her zaman bilinecektir. Güneş olmasa dünya acaba ne hale gelirdi size? Bunu düşünmek bile yeterince korkutucu sanırım. Dünyamız yeteri  kadar ısı alamadığında  şüpheniz sonu soğuk, ıssız ve cansız maddelerle dolu bir gezegen haline gelirdi.  Peki canlı varlıklar olmasaydı, güneşin bir anlamı kalır mıydı? Demek ki hem dünyamızın  güneşe hem de güneşimizin dünyaya bağımlılığı karşılıklı bir anlaşma gibidir.

Yağmurun yağmadığı bir dünya ne hale gelirdi sizce? Varoluşun ilk adımları bir damla su ile gelmiştir. Bilimin sunmuş olduğu naçizane bilgiler, ilk canlı varlıkların suda ortaya çıktığını sunmaktadır.  Bu bilgiler doğrultusunda  suyun canlılar için ne kadar önemli bir yer kapladığını anlayabiliriz. Canlılar için su hayatın ta kendisidir. Su yoksa,  canlılık da  yok demektir.  Yeryüzündeki tüm canlı ve cansız varlıklar, suyun ve güneşin ortak çalışması sayesinde  hayatta kalmayı başarırlar. Yağmurun her bir damlasına  muhtaç olan doğamız, yağmurun yağması ile su ihtiyacını az da  olsa  karşılamış sayılır. Yağmurun yağması tamamiyle bir döngüye bağlıdır. Her hangi bir aksaklık olsaydı bu güzel sistem kesinlikle bozulacaktır.  Bu sürecin, dünyanın döndüğü süre içerisinde  devam ettirilmesi gerekmektedir.

Yağmur ve insanların duygusal bağları

Yağışlı havalar bilimsel olarak doğanın bir döngüsü, hayatın kaynağı olarak kabul edilir. İnsanların düşüncelerinde farklı bir yeri vardır yağmurun. Çünkü yağmur sevgi demektir, suyun toprağa olan aşkını simgeler. Özellikle kadınlar yağmurlu havalara ayrı bir duygusal bağla yaklaşırlar. Sevgililerin el ele tutuşup gezmesi ve  yerden yükselen o nefis toprak kokusu.  Hayatın bizlere sunmuş olduğu iki ayrı mucize aşk ve yağmur…  Zamanın, asla geçmesini istemeyeceğiniz bir ana dönüşür bu iki güzellik. You watch, bu güzelliğin her daim sürdürülebilmesi ve asla bozulmaması a adına, su geçirmez saatler ile zamanınıza  değer katıyor.